II. liga mužů i příští rok zůstane na Slovanu a navíc postup do OPI

Tak se to podařilo !

I příští sezónu 2018 / 2019 bude A družstvo mužů hrát třetí nejvyšší soutěž v republice a co víc našemu C mužstvu se podařilo vyhrát oblastní přebor a tím pádem postoupit do nejvyšší krajské soutěže. 

Předchozí dvojkolo bylo klíčové. Zajížděli jsme k venkovnímu utkání do Ostravy , kde se moc nevyhrává . Navíc z důvodu dovolené a zranění nám chyběli tři hráči ,takže vyhlídky nikterak růžové. To co se však podařilo  vedení oddílu je skoro k neuvěření. Jen zcela náhodou se nám podařilo získat amerického hráče Justina Colemana , jeho žena hraje nyní v Brně ŽBL . Justin hrál v USA vysokoškolskou ligu NCAA a souhlasil, že bude hrát za Slovan Černá Pole. Jak se ukázalo angažování tohoto 195 cm vysokého hráče bylo rozhodující. Druhou posilu , kterou jsme získali byl Rosta Dragoun z Extraligové Opavy na hostování. Díky těmto dvěma hráčům se nám podařilo obě utkání vyhrát a zachovat II. ligu mužů i pro příští rok a nejen to. Už to tak vypadá , že si zahrajeme PLAY OFF a čtvrtfinále nemusí být posledním zápasem .

Naše Céčko sice v oslabené sestavě prohrálo s Hodonínem o 15 bodů ale díky dalšímu klopýtnutí Hodonína v domácím zápase se Slávií Kroměříž , může již nyní slavit postup do nejvyšší krajské soutěže. 

Scroll to top