Zápasy 4. a 5. kola II. ligy

Šumperk vs. Černá Pole 80:70

V sobotu jsme hráli v Šumperku v bouřlivém prostředí místní haly , která přímo sousedí s restaurací. Uvítání bylo zajímavé, asi 10 fanoušků domácího družstva s pivem v ruce nás přivítalo slovy „dnes nevyhrajete“ . Začátek utkání se nám vydařil a ještě v poločase jsme vedli o 4 body a hned prvním útokem jsme náskok navýšili ale pak domácí změnili obranu a my se s tím nedokázali vypořádat . V Dramatickém závěru jsem se snažili soupeře přitlačit ale ten už si vítězství pohlídal.   Celkový výkon družsva nebyl špatný ale bohužel jsem měli problémy s podkošovou hrou soupeře a to jak v útoku ,tak i v obraně. Navíc se nám až na výjimky střelecky nedařilo a v obraně jsme nedokázali tlak soupeře eliminovat.

KRNOV vs. Černá Pole 73:59

Na další výlet jsme se vypravili do Krnova. V první čtvrtině jsme dokázali zaskočit soupeře, v jehož řadách působí bývalí hráči nejvyšší soutěže,  dobrou střelbou a slušnou obranou. V průběhu utkání se ale začala projevovat převaha jak košem tak i zkušenost soupeře, který postupně navyšoval náskok bod po bodu až na konečných 14 bodů. Vývoj utkání poznamenalo poměrně nevyrovnané posuzování faulů , kdy naše družstvo nasbíralo 22 faulů oproti 9 faulům soupeře , z čehož plynul i počet trestných hodů , kterých měl Krnov 32 a proměnil 19 zatím co my měli kdispozici pouze 4 trestné hody a ty jsme proměnili. Toto utkání nám ukázalo, že II. liga je tvrdší , rychleší a že pokud budeme chtít v dalších utkáních uspět, budeme muset zlepšit obranu a v útoku praktikovat kolektivní basketbal.  

Petr Štěpánek

Scroll to top