II. liga doma 100%

Slovan Černá Pole vs. BK Lipník 84:55

Na domácí palubovce jsme přivítali družstvo BK Lipník, které doposud nevyhrálo žádné utkání. Soupeř přijel s odhodlání získat první vítězství právě na naší palobovce. Utkání jsme začali ve velkém stylu a poměrně snadno jsme se dostali do vedení 18:5. Lipník se snažil zastavit náš útok zónovou obranou ale ani ta neslavila úspěch a tak jsme po poločase vedli o 22 bodů. Asi nejvyrovnanějš íbyla 3 tí čtvrtina, kterou jsem vyhráli jen o 3 body. Vysoké vedení umožnilo, aby si zahráli i noví hráči z lavičky a opory si mohli odpočinou na další den. Soupeři se nedařila střelba a ani taktika hrát míče podkoš, kde měl soupeř váhovou převahu, což se nám tak často nestává, nevycházela. V celku pohodové utkání jsme dovedli do vítězného konce a mohli se v klidu připravovat na nedělní zápas. 

Slovan Černá Pole vs. KK Valašské Meziříčí 71:70

V neděli nás čekal soupeř, který se v minulém ročníku dokonce pokoušel o postup do první ligy. Utkání do bylo poměrně nervózní a z počátku oba dva týmy trápila střelecká nemohoucnost, takže první čtvrtina skončila žákovským skóre 10:9. Dařilo se nám ubránit nejlepšího hráče soupeře Janíka , který zaznamenal pouze 6 bodů. Druhá čtvrtina vyzněla lépe pro nás ,takže po poločase jsme vedli o 8 bodů. To jsme ale netušili ,že přijde katastrofická 3/4, kterou jsme prohráli 27:14. Nedokázali jsem ubránit soupeře pod košem ani střelbu za 3B. Bohužel propad pokračoval i v posledním hracím období, kdy jsme prohrávali až o 10 bodů. S tím se ale nesmířil náš nejlepší hráč v tomto utkání Jan Hendrych a 8 body v řadě nás přiblížil na dostřel k soupeři. To co následovalo poté, byl spíše boj než basketbal. Klíčové byly dva momenty ,kdy sváteční střelci za 3B Aleš Bilíček a Tomáš Osička  zaznamenali dvě úspěšné střely a tím nás dostali do vedení o 2 body. Nastala přetahovaná a 20 sec dokonce soupeř vedl o 1 bod . závěrečné slovo však patřilo našemu týmu, kdy nejprve Lukáš Marek sebevědomně zakončil levou rukou přes nejlepšího hráče soupeře a v posledních 12 sekundách jsme dokázali těsný výsledek ubránit . Takže i druhé víkendové vítězstvá zůstalo doma a zatím se nám daří držet domácí neporazitelnost.  Jak to bude dál se můžete přijít přesvědčit v sobotu 18.11 v 18:00 h a v neděli 19.11 od 10:00 , kdy na naši palubovku zavítaí družstva VŠB Ostrava a BK Hladnov .

 

Scroll to top