Zdravotní

Co to vlastně je zdravotní cvičení?

Jak již název napovídá, jedná se o soubor cvičení pro zdraví vašeho těla. Provádíme různé typy cviků pro posílení a protažení všech svalových skupin. Hlavním cílem cvičení je : obnova sil cvičence

 • odstranění únavy tělesné a duševní
 • prevence svalové nerovnováhy
 • udržení a zlepšení celkové tělesné kondice

Proč vzniklo v naší jednotě?

Bylo to z důvodu přibývajícího zájmu veřejnosti o formu cvičení pro širší skupinu lidí, kteří se chtějí protáhnout, posílit, ale nemají zájem o velmi rozšířený, klasický aerobik v dynamickém tempu.

Co je náplní hodin?

Cvičení je vedeno v pomalém tempu tak, aby každý cvičenec měl dostatek času pro zažití správného provedení cviku. Většina cviků je vedena v nízkých polohách na vlastních pohodlných podložkách. K umocnění cvičení se využívá jako doprovodu většinou pomalá – relaxační hudba.

Hodina je rozdělena zhruba do tří částí:

 1. Krátké zahřátí organismu (nutné pro zahřátí svalů)
 2. Posílení a protažení všech svalových skupin
 3. Relaxace – uvolnění

V hodinách využíváme také ke zpestření různého náčiní. Jedno z nejoblíbenějších jsou tzv. OVERBALY – měkké míčky, dále tyče, švihadla, židle ap.

Pro koho je cvičení určeno?

Dá se říci, že je určeno úplně pro všechny. Cvičení respektuje nejnovější fyziologické poznatky a je určeno dětem od 13 let, dospělým všech věkových skupin, starším lidem, zdravým, aktivním sportovcům, zdravotně oslabeným a lidem s různými zdravotními problémy a tělesnými omezeními, ženám i mužům.

Co s sebou?

Velmi pohodlný jakýkoliv cvičební úbor, ve kterém se cítíte dobře. Obuv není předepsána. Odborníci doporučují toto cvičení provádět bosky. Měkkou podložku.

Upozornění:

Nenoste hodinky, prstýnky, náramky atd.

Volné vlasy padající do obličeje omezující vidění a orientaci.

Do cvičení nechoďte, prosím, nemocní, ohrožujete tím své zdraví, ale i zdraví ostatních cvičenců!!!!!

Do tělocvičny je zakázáno vnášet a jíst jídlo.

Odevzdáním přihlášky a zaplacením se cvičenec stávají členy tělovýchovné jednoty. Členové jednoty jsou pojištěni pro případ úrazu u Kooperativa pojišťovny. Členové si mohou sjednat v případě potřeby i výhodné cestovní pojištění. Informace na www.caspv.cz

Kdy cvičíme

Pondělí

 • Zdravotní TV

  -

  Veronika Ehrenbergerová Veronika Ehrenbergerová

Kontakt

Veronika Ehrenbergerová
ehrevera@centum.cz