Něco z historie

Novodobá historie oddílu basketbalu se datuje k přelomu roku 1999, kdy se tento oddíl, zanikající pro nedostatek členů, spojil s klubem 97. BK Alex Brno, a činnost oddílu tak zůstala zachována i pro další období. Od sezóny 1999/2000 až do sezony 2005/06 včetně, jsme nepřetržitě pod hlavičkou TJ Slovan Černá Pole Brno vyhrávali MP I a můžeme se tak pochlubit 7-mi tituly Přeborníka města Brna v basketbalu v řadě. V průběhu doby se nám podařilo rozšířit členskou základnu tak, že od sezony 2001/02 jsme mohli přihlásit 2 družstva („A“, „B“) s tím, že od sezony 2004/05 hraje i „B“ družstvo pravidelně MP I.
TJ Slovan Černá Pole Brno „A“ nastoupil v sezóně 2012/2013 v soutěži Oblastního přeboru mužů II. třídy a i zde jsme se stali suverénním vítězem soutěže. Ovládli jsme žebříček s nejlepší obranou i zároveň útokem. Dosáhli jsme unikátní bilance 20 výher a 0 porážek, což jen dokazuje kvalitu týmu a trenérů.
TJ Slovan Černá Pole „B“ se stal v sezóně 2012/2013 jediným zástupcem Slovanu v Městském přeboru I. třídy mužů. Na začátku soutěže jsme si nekladli vysoké cíle, nicméně i v okleštěné sestavě projevilo toto družstvo bojového ducha a dokázalo si poradit během sezóny s absencemi některých hráčů. I když někteří hráči nepatří mezi nejmladší, dokázali jsme soupeře deptat svoji bojovností a tím se zasloužili o nejlepší obranu v soutěži. I zde jsme dosáhli prvenství a to celkově 19 výhrami a pouze 3 porážkami.
Díky prvenství v soutěži OPII postoupilo A družstvo do Oblastního přeboru I, ve kterém v letech 2013 – 2016 hrálo vždy o přední umístění v základní části se střídavými úspěchy v Play Off.
Průlomová byla sezóna 2016/2017, kdy se nám podařilo vhodně doplnit družstvo a cílem bylo finále oblastního přeboru I, což se nám podařilo bezezbytku splnit. Bohužel vyhrát se nepodařilo, protože proti nám stál silný celek SAM BŠM mající ve svém středu hráče, kteří nastupují pravidelně v I. lize a někteří dokonce nakoukli do nejvyšší soutěže
O to větší bylo naše překvapení, když jsme byli vyzváni k účasti o kvalifikaci o druhou ligu, ve které jsem porazili družstvo BK Beroun a získali tak poprvé v historii klubu možnost hrát třetí nejvyšší soutěž v České republice
Činilo se také B družstvo, které po dvouletém „půstu“, kdy obsadilo „pouze“ druhé místo, usedlo opět v sezónách 2015/16 a 2016/17 na pomyslný brněnský basketbalový trůn.
V sezóně 2016/2017 pod naší hlavičkou odehrálo oblastní přebor II. další družstvo, které se umístilo na třetím místě.
V sezóně 2016/17 jsme získali všechna pódiová umístění v třech nejvyšších soutěžích jihomoravského kraje a navíc jako bonus jsme postoupili do II. Ligy mužů.
Díky podpoře Slovanu se basketbal těší stabilnímu zázemí a velmi dobrým podmínkám. Tím jsme se mohli soustředit pouze na sportovní stránku basketbalu a tomu i odpovídají výsledky.

Kdy trénujeme

Kde trénujeme